Haber

İstanbul’dan Ankara’ya, Filistin’e özgürlük için yürüyorlar: 270 kilometre geride kaldı

İstanbul’dan Ankara’ya, Filistin’e özgürlük için yürüyorlar: 270 kilometre geride kaldı

BOLU – İsrail’in işgal ettiği ve her gün yüzlerce masum vatandaşın katledildiği Filistin’in kurtuluşu için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüş başlatan iki arkadaş, yürüyüşlerinin 7’nci gününde Bolu’ya ulaştı.

İsrail’in Gazze’ye saldırıları devam ederken Fatih Yavuz ve İsmail Tiryaki isimli iki arkadaş Filistin’e destek yürüyüşü başlattı.

İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki İsrail Konsolosluğu’na çelenk koyarak Ankara’ya yürüyüşe başlayan iki arkadaş, 270 kilometreyi geride bıraktı. Yürüyüşün 7. gününde Bolu’ya gelen Fatih Yavuz ve İsmail Tiryaki, Filistin’in özgürlüğü için Ankara yürüyüşünü sürdürüyor. Yol boyunca vatandaşların korna çalarak yanlarına gelerek ilgi gösterdiği iki arkadaş, her gün yüzlerce masum vatandaşın katledildiği Filistin’in kurtuluşu için protestolarına devam edeceklerini belirtti.

“Dünyadaki mazlumlar ve mağdurlar için yürüyoruz”

Dünyadaki tüm masumlar ve mazlumlar için yürüdüklerini belirten İsmail Tiryaki, “Bu yolculuğumuz, İstanbul’dan katil, terörist İsrail’in konsolosluğuna çelenk konulmasıyla başladı. 7 gündür yoldayız. Dünyadaki mazlumlar ve mağdurlar için yürüyoruz. Dünyanın gözünü, kulağını yumduğu Filistin için vicdanlı insanların “Bu davaya bağlı olduklarını görüyoruz. Bu davaya gönül verenlerin yanındayız, Ankara Kızılay Meydanı’na yürüyeceğiz. Açıklamamızı orada yapıp bu davayı sonuçlandıracağız” dedi.

Yürüyüşe vatandaşların destek verdiğini ifade eden Fatih Yavuz, “Yollarda gerçekten olumlu tepkilerle karşılaşıyoruz. Vatandaşlar yanımızda durarak bize destek veriyor. Araç kullanan sürücüler de korna çalarak davamızı güçlendiriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu